Anasayfa / Krediler / Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Birçok insan düzenli bir gelire sahip olmasına rağmen, kredi çekmek istediklerinde bankanın kefil koşuluyla karşı karşıya kalıyor.  Günümüz Türkiye’sinde en yakın aile bireyi bile kefil olmaya soğuk bakıyor. Hal böyle olunca, ekonomik dar boğazdan kredi kullanarak kurtulmak isteyen vatandaşlar, kefilsiz kredi veren bankalar arayışına giriyor.

Vatandaşların bu arayışına ışık tutmak adına, kefil ve gelir beyanı talep etmeyen bankaları araştırdık. Araştırmalarımız sonucunda, 5 adet bankanın kısa sürede herhangi bir belge istemeden kredi kullandırdığı sonucuna ulaştık. İşte o bankaların listesi ve kredi detayları:

 1. İNG Bank

Hollanda merkezli çok uluslu bankacılık şirketi İNG Bank, tüketicilere kefilsiz, gelir belgesiz mini kredi kullandırabiliyor. Söz konusu kredinin tutarı maksimum 5 bin TL’ye kadar çıkıyor. Bu miktarlarda bir paraya ihtiyacı olan tüketiciler, kuruluşun resmi internet sitesi üzerinden mini kredi başvurusunda bulunabilir ve parayı kısa sürede hesabına alabilir. Bankanın güncel ihtiyaç kredisi faiz oranı 1,19 olsa da oranlar kredi kullanacak vatandaşın kredi puanına göre değişiklik gösterebiliyor. Mini kredi için vade seçeneklerini minimum 3 ay, maksimum 60 ay olarak belirleyen İNG bank, bu krediye başvuracak vatandaşlardan, belge istemediği için kredi notunun yüksek olmasına dikkat ediyor. Eğer kredi notunuz 1100 ila 1499 puan aralığındaysa (az riskli), hiçbir evrak ya da kefil gerektirmeden kredi mini kredi alabilirsiniz.

 

İNG Bank’tan 36 ay vadeli kredi kullanacak tüketicinin, aylık ve toplam geri ödemesi şu şekilde oluyor:

Kredi tutarı: 5 bin TL

Vade sayısı: 36

Faiz oranı: 1,19

Aylık ödeme: 178,60 TL

Faiz tutarı: 1.429,68 TL KKDF ve BSMV dahil

Diğer masraflar: 26,25 TL BSMV dahil

Toplam geri ödeme: 6.455,93 TL

 

 1. Aktif Bank

Bir Çalık Holding kuruluşu olan ve 1999 yılı bankacılık faaliyetlerine başlayan Aktif Bank, vatandaşları kredi notu, gelir belgesi, kefil ve şube işlemleri gibi prosedürlerle uğraştırmadan N Kolay Kredi kullandırarak nakit ihtiyaçlarına çözüm üretiyor. Yaş sınırı olarak 80’i belirleyen Aktif Bank’ın, söz konusu kredisi için güncel faiz oranı 1,28, minimum vade oranı 3 ay, maksimum vade oranı ise 60 ay. Banka, N Kolay Kredi kullanacak tüketicilerden, tahsis ücreti ve sigorta kesintisi de yapıyor. Başvuru için yapılması gereken kuruluşun resmi internet sitesi www.nkolaykredi.com.tr adresi üzerinden kredi başvuru sayfasına gitmek ve sistemde istenilen bilgileri eksiksiz ve hatasız doldurmak. Aktif Bank’ta bir hesabınız varsa, krediniz onaylanır onaylanmaz para bu hesaba aktarılabiliyor. Hesabınızın bulunmaması halinde, banka gerekli belgeleri imzalayarak paranızı almanız için sizinle iletişime geçiyor.

 

Aktif Banktan’tan 36 ay vadeli kredi kullanacak tüketicinin, aylık ve toplam geri ödemesi şu şekilde oluyor:

Kredi tutarı: 20 bin TL

Vade sayısı: 36

Faiz oranı: 1,33

Aylık ödeme: 734,66 TL

Faiz tutarı: 6.447,70 TL KKDF ve BSMV dahil

Diğer masraflar: 105 TL BSMV dahil

Toplam geri ödeme: 26.552,70 TL

 

 1. Odeabank

Lübnan Merkezli Bank Audi Sal’ın Türkiye’deki yüzde yüz iştiraki olan Odeabank, tüketicilere gelir belgesiz, kefilsiz, şartsız 15 bin TL’ye kadar Nakit Hazır Kredisi kullandırabiliyor. Tutar 15 bin TL’yi aşması durumuna banka, kredi başvurusunda bulunacak tüketiciden belge talep edebiliyor. Yaş sınırını 75 olarak belirleyen bankanın söz konusu kredisi için, maksimum vade 60 ay ve güncel faiz oranı 1,73. Tahsis ücreti ve sigorta kesintisi yapılan kredi için, faiz oranları kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Nakit Hazır Kredisini kullanmak isteyen vatandaşlar, başvuruyu yalnızca Odeabank şubelerinden gerçekleştirebiliyor.

 

Odeabank’tan 36 ay vadeli kredi kullanacak tüketicinin, aylık ve toplam geri ödemesi şu şekilde oluyor:

Kredi tutarı: 10 bin TL

Vade sayısı: 36

Faiz oranı: 1,73

Aylık ödeme: 397 TL

Faiz tutarı: 4,297 TL KKDF ve BSMV dahil

Diğer masraflar: 53 TL BSMV dahil

Toplam geri ödeme: 14.349 TL

Kefilsiz kredi veren bankalar 2020
Kefilsiz kredi veren bankalar

 

 1. CEPTETEB

Türk Ekonomi Bankası’nın dijital bankacılık platformu CepteTEB, nakit ihtiyacı olan tüketicilere kefilsiz, şartsız 50 bin TL’ye kadar kredi kullandırabiliyor. Üstelik kredi başvurusu için herhangi bir şubeye gitmeden gerçekleştirilebiliyor. 3 dakika içerisinde onaylanıp onaylanmadığı öğrenilen krediye başvurmak isteyen tüketiciler, www.cepteteb.com.tr adresi üzerinden başvurabiliyor. Yaş sınırı 65, maksimum vade sayısı 60 olan kredinin güncel faiz oranı ise 1,18. Kuruluş, bu kredi için tahsis ücreti kesmezken, sigorta kesintisi yapıyor. Yukarıda da vurguladığımız gibi herhangi bir belge istemeyen CepteTEB, başvuru sahibinin kredi notunu dikkate alıyor.

 

CEPTETEB’den 36 ay vadeli kredi kullanacak tüketicinin, aylık ve toplam geri ödemesi şu şekilde oluyor:

Kredi tutarı: 25 bin TL

Vade sayısı: 36

Faiz oranı: 1,18

Aylık ödeme: 891,22 TL

Faiz tutarı: 7.083,87 TL KKDF ve BSMV dahil

Diğer masraflar: Almıyor

Toplam geri ödeme: 32.083,87 TL

 1. Enpara

QNB Finansbank’ın dijital bankacılık platformu Enpara, gelir belgesiz ve kefilsiz ihtiyaç kredisi kullandırıyor. Kuruluş, dosya masrafı ve tahsis ücreti istemiyor. Maksimum vade seçeneği 60 ay, en düşük faiz oranı ise 1,39 olan ihtiyaç kredisine enpara.com üzerinde pratik bir şekilde başvurulabiliyor. Onay bilgisi ise 3 dakika içerisinde başvuru sahibinin cep telefonuna SMS ile geliyor. QNB Finansbank’ta hesabı bulunan kişiler, kredisi onaylanır onaylanmaz parasını bu hesaba alabiliyor.

 

Enpara’dan 36 ay vadeli kredi kullanacak tüketicinin, aylık ve toplam geri ödemesi şu şekilde oluyor:

Kredi tutarı: 30 bin TL

Vade sayısı: 36

Faiz oranı: 1,55

Aylık ödeme: 1.150,69 TL

Faiz tutarı: 11.424,69 TL KKDF ve BSMV dahil

Diğer masraflar: Almıyor

Toplam geri ödeme: 41.424,69 TL

 

Kefilsiz Kredi İçin İstenen Belgeler

Kredi başvurusunda bulunacak kişide bankaları ilk olarak yaş sınırını göz önünde bulunduruyor. 18 Yaşından küçük ve bankalara göre değişiklik gösteren maksimum yaş sınırından büyük kişilerin başvuruları, otomatik olarak reddediliyor. Bazı bankalar, 20 yaşından küçük olan tüketicilerin başvurularını da dikkate almıyor. Yaş kriterlerine uyan kişide dikkat edilen bir diğer husus ise, kredi ve kredi kartı çalışmalarının düzgünlüğü oluyor. Her iki kritere de sahip olan kişilerden kefilsiz kredi başvurularında aşağıdaki belgeler isteniyor:

 1. Özel Sektör Çalışanı

 • Maaş bordrosu
 • SGK dökümü
 • İkamet belgesi
 • İş yeri imza sirküsü
 • Varsa ek gelir belgesi

 

 1. Kamu Çalışanı

 • Maaş bordrosu
 • İkamet belgesi
 • Varsa ek gelir belgesi

 

 • Emekli

 • Emekli aylık dökümü
 • İkamet belgesi
 • Varsa ek gelir belgesi

 

 1. Vergi Levhalı

 • Güncel vergi levhası
 • İmza sirküsü
 • Oda kayıt belgesi
 • Bilanço ve gelir tablosu
 • Varsa ek gelir belgesi

 

Bir önceki yazımız olan İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi incelemeyi unutmayın.

Hakkında Can Bozkurt

Benzer Yazı

Nakit para veren yerler

Nakit Para Veren Yerler

İçindekiler Nakit Para Veren YerlerSenetle Borç Para Veren Yerler 2020Senetle Borç Para Veren Kuyumcular Nakit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir